2. Förfarande
Förfarande
Titel: Personlig Assistans
Beskrivning: Personlig Assistans
Intern identifierare: 24/110
Förfarandets viktigaste kännetecken: Sociala tjänster
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
Ytterligare klassificering (cpv): 85141000 Tjänster utförda av vårdpersonal, 85144100 Patientvård i hemmet, 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Mall 2016