693585-2025 - Resultat
Sverige – Personbilar – Personbilar el
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelPersonbilar el
BeskrivningTranås kommun inbjuder härmed till upphandling av 5 st personbilar, elfordon, varav 2 st ska vara med fyrhjulsdrift och 3 st utan fyrhjulsdrift.
Intern identifierareUH25-056
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 34110000 Personbilar
Ytterligare klassificering (cpv): 34100000 Motorfordon, 34144900 Elfordon
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000