693604-2023 - ResultatSverige-Stockholm: Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Projekterande konsulter Landskapsarkitekt
Referensnummer: LOC 2023-0287
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Locum avser anskaffa ett ramavtal avseende projekterande konsulter med inriktning Landskapsarkitektur.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71200000 Arkitekttjänster, 71400000 Stadsplanering och landskapsvård, 71420000 Landskapsarkitektur
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ramavtal tre leverantörer rang 1-3 samtliga sjukhusområden.