2. Förfarande
Förfarande
Titel: ERTMS Införande-Utförandeentreprenad rivning, Malmbanan SO Gällivare-Linaälv (Gällivare-Råtsi)
Beskrivning: Rivning och bortforsling av teknikhus, signalskåp, mm längs Malmbanan, SO Gällivare-Linaälv (Gällivare-Råtsi)
Intern identifierare: KOM-416610
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45111000 Rivning och förberedande anläggningsarbeten
Ytterligare klassificering (cpv): 45111100 Rivning, 45111300 Demonteringsarbeten, 45112000 Grävning och schaktning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: ERTMS Införande-Utförandeentreprenad rivning, Malmbanan SO Gällivare-Linaälv (Gällivare-Råtsi)