693751-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Madrasser – Vårdsängar och madrasser
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelVårdsängar och madrasser
BeskrivningDenna upphandling avser ramavtal för vårdsängar och madrasser för äldreboende och hemsjukvård.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 39143112 Madrasser
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelVårdsängar och sängbord
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:109457:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 33192100 Sjukbäddar, 33192000 Möbler för sjukvårdsändamål, 33192130 Inställbara sängar med motor
Optioner
Beskrivning av alternativen2år 1+1
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelMadrasser till Vårdsängar
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:109457:Lot:2