Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://upphandling.polisen.se/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av utrustning till Polisrytteriet
Referensnummer: 939-A167.346/2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 19000000 Skinn och textilier, plast- och gummimaterial
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ett ramavtal som ska tillgodose Polismyndighetens behov nationellt för samtliga tre rytterier avseende produkter för stall, häst och skötsel/vård.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 9 520 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 19000000 Skinn och textilier, plast- och gummimaterial, 19100000 Skinn, 19140000 Läder från övriga djur, konstläder (fiberläder) och annat läder, 19200000 Textilier och tillhörande varor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen