693840-2024 - Resultat
Sverige – Radio-, televisions-, kommuniktions- och telekommunikationsutrustning samt tillhörande utrustning – 2024-Hörseltekniska hjälpmedel, region
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel2024-Hörseltekniska hjälpmedel, region
BeskrivningUpphandlingen avser avtal på hörseltekniska hjälpmedel med tillbehör och reservdelar för leverans till Region Norrbotten, Region Jämtland Härjedalen, Region Västerbotten och Region Västernorrland. Uppdraget gäller samtliga produktområden. Deltagande regioner har givit Region Norrbotten uppdrag att genomföra upphandlingen genom fullmakt.
Intern identifierare24/197
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 32000000 Radio-, televisions-, kommuniktions- och telekommunikationsutrustning samt tillhörande utrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 33180000 Funktionellt stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000