693850-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Fastighetsskötsel – Yttre skötsel
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Yttre skötsel
Beskrivning: Finspångs kommun inbjuder härmed till anbudsgivning i offentlig upphandling avseende yttre skötsel för områdena centrum, östra och västra. Upphandlingen omfattar grönyteskötsel och fastighetsunderhåll av fastigheter i Finspångs kommun. Upphandlingen är indelad i tre (3) anbudsområden där respektive geografisk del utgör ett eget anbudsområde. Anbudsgivaren kan välja att lämna anbud på en eller flera delar. Beställaren har för avsikt att teckna avtal med en (1) leverantör för respektive område.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 98341130 Fastighetsskötsel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Yttre skötsel - Centrum
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127655:Lot:1
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Yttre skötsel - Östra
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127655:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Yttre skötsel - Västra
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127655:Lot:3