693865-2022 - ResultatSverige-Stockholm: Sjukhussängar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förlossningssängar och säng nyfödd 2022, SLL324
Referensnummer: 22/80
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33192120 Sjukhussängar
II.1.4.
Kort beskrivning
Förlossningssängar och säng nyfödd
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33192100 Sjukbäddar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandla förlossningssängar, säng för nyfödd samt spädbarnsinsats till Region Stockholms avropande enheter