See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Dialysförbrukning, centrala dialyskatetrar, förbrukning centrala dialyskatetrar, förbrukning vattenrening
Beskrivning: Fistelkanyler vassa och trubbiga. Fistelkaterar, Förband fistlar och CDK:er. Slanghållare. CDK:er tunnulerade och korttids ej tunnulerade. Proppar CDK. Kateterlås. Duschförband CDK. Utbytbara klämmor och reparations kit. CDK. Reagenser vattenrening. Reagenser testomater. Avkalkningsmedel. Filter vattenrening.
Intern identifierare: RS2023-02651
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Mall VGR Anbudsinbjudan och avtal (4)
Beskrivning: Förbrukning hemodialys
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: PrGr 1 Fistelkanyl metall vass
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: PrGr 2 Fistelkanyl metall trubbig
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: PrGr 3 Fistelkateter vass
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: PrGr 4 Fistelkateter trubbig
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: PrGr 5 Hållare dialysslang
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: PrGr 6 Blodstillande förband
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: PrGr 7 Kompressionsförband typ Pushban
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: PrGr 8 Kompressionsförband typ Mozaik
Del (anbudsområde): LOT-0010
Titel: PrGr 9 Fästanordning CDK antegrad
Del (anbudsområde): LOT-0011
Titel: PrGr 10 Fästanordning CDK retrograd
Del (anbudsområde): LOT-0012
Titel: PrGr 11 Fästanordning CDK
Del (anbudsområde): LOT-0013
Titel: PrGr 12 Hydrofiliskt absorberande förband med klister
Del (anbudsområde): LOT-0014
Titel: PrGr 13 Hydrofiliskt absorberande förband utan klister
Del (anbudsområde): LOT-0015
Titel: PrGr 14 Blodstillande vadd
Del (anbudsområde): LOT-0016
Titel: PrGr 15 Central Dialyskateter (CDK) rak ej tunnelerad
Del (anbudsområde): LOT-0017
Titel: PrGr 16 Central Dialyskateter (CDK) förböjd ej tunnelerad
Del (anbudsområde): LOT-0018
Titel: PrGr 17 Central Dialyskateter (CDK) rak ej tunnelerad silikon
Del (anbudsområde): LOT-0019
Titel: PrGr 18 Central Dialyskateter (CDK) rak ej tunnelerad trippel
Del (anbudsområde): LOT-0020
Titel: PrGr 19 Central Dialyskateter (CDK) förböjd ej tunnelerad trippel
Del (anbudsområde): LOT-0021
Titel: PrGr 20 Central dialyskateter (CDK) rak tunnelerad retrograd inläggning
Del (anbudsområde): LOT-0022
Titel: PrGr 21 Central Dialyskateter (CDK) rak tunnelerad antegrad inläggning
Del (anbudsområde): LOT-0023
Titel: PrGr 22 Central Dialyskateter (CDK) förböjd tunnelerad antgrad inläggning
Del (anbudsområde): LOT-0024
Titel: PrGr 23 Utbytbara klämmor till Centrala Dialyskatetrar (CDK)
Del (anbudsområde): LOT-0025
Titel: PrGr 24 Kateterlås Citrat eller motsvarande 46,7% 2-2,5 ml
Del (anbudsområde): LOT-0026
Titel: PrGr 25 Kateterlås Citrat eller motsvarande 46,7% 3-3,5 ml
Del (anbudsområde): LOT-0027
Titel: PrGr 26 Kateterlås Taurolidin eller motsvarande med Heparin 10-12 ml
Del (anbudsområde): LOT-0028
Titel: PrGr 27 Kateterlås Taurolidin eller motsvarande med Heparin 5-7 ml
Del (anbudsområde): LOT-0029
Titel: PrGr 28 Kateterlås Taurolidin eller motsvarande med trombolytisk och antibaktriell effekt
Del (anbudsområde): LOT-0030
Titel: PrGr 29 Spädningslösning till Taurolidin ca 3 ml
Del (anbudsområde): LOT-0031
Titel: PrGr 30 Injektion-och infusionsventil högflöde
Del (anbudsområde): LOT-0032
Titel: PrGr 31 Förlängningsslang mellan fistelkanyl och blodslang
Del (anbudsområde): LOT-0033
Titel: PrGr 32 Reagens hårdhet av vatten
Del (anbudsområde): LOT-0034
Titel: PrGr 33 Reagens för klor i vatten
Del (anbudsområde): LOT-0035
Titel: PrGr 34 Reagens för peroxid i vatten
Del (anbudsområde): LOT-0036
Titel: PrGr 35 Reagens hårdhet vatten Testomat
Del (anbudsområde): LOT-0037
Titel: PrGr 36 Reagens klor i vatten Testomat
Del (anbudsområde): LOT-0038
Titel: PrGr 37 Självrengöring Testomat
Del (anbudsområde): LOT-0039
Titel: PrGr 38 Kemisk desinfektion/rengöringsmedel typ Puristeril
Del (anbudsområde): LOT-0040
Titel: PrGr 39 Sterilfilter Vattenrening
Del (anbudsområde): LOT-0041
Titel: PrGr 40 Partikelfilter vattenrening
Del (anbudsområde): LOT-0042
Titel: PrGr 41 Partikelfilter extern dialys
Del (anbudsområde): LOT-0043
Titel: PrGr 42 Kol och partikelfilter (kombifilter) central vattenrening
Del (anbudsområde): LOT-0044
Titel: PrGr 43 Kol och partikelfilter (kombifilter) extern dialys
Del (anbudsområde): LOT-0045
Titel: PRGr 44 Kol och partikelfilter (Kombifilter) extern dialys
Del (anbudsområde): LOT-0046
Titel: PrGr 45 Vattenavhärdaresalttabletter
Del (anbudsområde): LOT-0047
Titel: PrGr 46 Patron elektrisk avhärdning
Del (anbudsområde): LOT-0048
Titel: PrGr 47 Kemisk desinfektion/rengöringsmedel typ Dialox
Del (anbudsområde): LOT-0049
Titel: PrGr 48 Kemisk rengöring typ Citrosteril
Del (anbudsområde): LOT-0050
Titel: PrGr 49 Duschförband CDK
Del (anbudsområde): LOT-0051
Titel: PrGr 50 BCM elektroder