693872-2024 - Resultat
Sverige – Byggnadsekonomisk kalkylering – Teknisk konsult kalkylfrågor
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTeknisk konsult kalkylfrågor
BeskrivningRamavtal med konsult för kalkyler. Konsulten ska klara av att kalkylera inom samtliga förekommande discipliner (bygg, mark/anläggning, installationer)
Intern identifierareSKAB2024-000119
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71324000 Byggnadsekonomisk kalkylering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareTeknisk konsult kalkylfrågor