693879-2024 - Resultat
Sverige – Tjänster utförda av allmänpraktiserande läkare – Läkartjänst samt bedömning av medicinskt underlag kopplat till civilplikt inom räddningstjänst
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – förenklat system
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelLäkartjänst samt bedömning av medicinskt underlag kopplat till civilplikt inom räddningstjänst
BeskrivningUpphandlingen avser ramavtal för läkartjänst samt bedömning av medicinskt underlag kopplat till civilplikt inom räddningstjänst. Upphandlingen är indelad i två delområden: Delområde 1: Bedömning av medicinskt underlag under annan utredning Delområde 2: Läkarundersökning samt läkarutlåtande under repetitionsutbildning vid MSB:s skolor i Sandö och Revinge
Intern identifierare24/65
Typ av förfarandeAnnat förfarande i ett steg
Förfarandets viktigaste känneteckenAnnonspliktig upphandling av tjänster enligt bilaga 2 enligt 19 kap enligt lagen (2016:1145) om offentlig upphandling (LOU).
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 85121100 Tjänster utförda av allmänpraktiserande läkare
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelGenerell del
Huvudklassificering (cpv): 85120000 Läkarvård och tillhörande tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 85121000 Läkarmottagningstjänster, 85121100 Tjänster utförda av allmänpraktiserande läkare
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelKravspecifikation Delområde 1 - Bedömning av medicinskt underlag under annan utredning
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelKravspecifikation Delområde 2 - Läkarundersökning samt läkarutlåtande under repetitionsutbildning vid MSB:s skolor i Sandö och Revinge
Huvudklassificering (cpv): 85121000 Läkarmottagningstjänster