69391-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Karlskrona: Medicinsk utrustning
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
AED/Hjärtstartare 2018
Referensnummer: 2017/00111
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal på AED/Hjärtstartare med tillbehör. I Upphandlingen ingår även option om serviceavtal och utbildning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33182000 Apparatur för understöd av hjärtfunktioner, 33182200 Apparatur för hjärtstimulering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen