2. Förfarande
Förfarande
Titel: Projektering av Citybuss Backstråket för Gåsagången och Norra utredningsområdet
Beskrivning: Upphandlingen syftar till att teckna avtal om konsulttjänster avseende detaljprojektering av gatuanläggningar och ledningar för projektet Citybuss Backastråket, Gåsagången och Norra Utredningsområdet. Konsulten ska leverera ett komplett förfrågningsunderlag och bygghandling för utförandeentreprenad, därutöver kan optioner enligt AUC.1 falla ut.
Intern identifierare: EXF-2025-00486
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000