694088-2022 - ResultatSverige-Broby: Räddningsfordon
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Släckbil till räddningstjänsten
Referensnummer: KS 2022/00285
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34114110 Räddningsfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser byggnation och leverans av en(1) komplett fabriksny släckbil till Räddningstjänsten i Östra Göinge Kommun. Upphandlande myndighet, Östra Göinge kommun, avser att teckna kontrakt med en(1) leverantör.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen