Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av Riksfärdtjänst
Referensnummer: KS 2022/0923
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 63000000 Kringtjänster för transporter; resebyråtjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Norrköpings kommun inbjuder Er att lämna anbud på offentlig upphandling av ramavtal avseende Riksfärdtjänst.
Upphandlingen avser ramavtal med en (1) anbudsgivare där samtliga villkor för avrop är fastställda. Avtal berättigar inte automatiskt till uppdrag, utan reglerar endast villkoren för avrop.
Anbud ska lämnas i enlighet med de villkor som framgår av upphandlingsdokumenten.
Förutom dateringar för upphandlingens olika delar (sista anbudsdag, frågor och svar etc.) – är det som ändrats från föregående upphandling att angivet datum för bokning av exempelresor infaller på ett datum efter sista anbudsdag. Detta för att anbudsgivare ska kunna delta och ta fram tågunderlag för exempelresor under hela annonseringstiden.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 63000000 Kringtjänster för transporter; resebyråtjänster, 60120000 Taxitjänster, 60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål, 60140000 Icke-reguljär passagerartransport, 63700000 Kringtjänster för land-, sjö- och lufttransporter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Se upphandlingsdokumenten för mer info.