69425-2019 - ResultatSverige-Lidköping: Golvvårdsmaskiner
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Städmaskiner
Referensnummer: 2018-47
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39713400 Golvvårdsmaskiner
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av ramavtal för löpande inköp av städmaskiner till Lidköping, Vara, Essunga Götene samt Skara kommun.
Sista anbudsdag
Anbudet skall vara Köparen tillhanda senast.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39713410 Skurmaskiner, 39713420 Polermaskiner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandling av löpande inköp av städmaskiner till Lidköping, Essunga, Vara Götene samt Skara kommun.