2. Förfarande
Förfarande
Titel: Fastighetsmäklare
Beskrivning: Upphandlingen omfattar fastighetsmäklare för försäljning av diverse objekt i Helsingborgs stads fastighetsbestånd. Upphandlingen avser två anbudsområden: A/ Fastigheter B/ Bostadsrätter Anbud kan lämnas för ett (1) eller flera anbudsområden.
Intern identifierare: 00531/2025
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 70100000 Fastighetsmäklartjänster avseende egen fast egendom
Ytterligare klassificering (cpv): 70000000 Tjänster avseende fast egendom, 70120000 Köp och försäljning av fastigheter, 70121100 Försäljning av byggnad
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: A
Beskrivning: Fastigheter
Intern identifierare: A
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: B
Beskrivning: Bostadsrätter
Intern identifierare: B