Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Driftsentreprenad avseende fritidsanläggningar i Simrishamns kommun, intresseanmälan (steg 1).
Referensnummer: 17/12
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 92330000 Tjänster i samband med rekreationsområden
II.1.4.
Kort beskrivning
Driftsentreprenad avseende fritidsanläggningar i Simrishamns kommun. Följande fritisanläggningar ingår: Korsavadshallen med sina sporthallar, inomhusbad och utomhusanläggningar + Tobisviksbadet (utomhusbad) och Hammenhögsbadet (utomhusbad).
Avtalstid, 5 år.
Avtalsstart 1.1.2018.
Upphandling enligt LUK.
Upphandling görs i två steg, denna förfrågan avser intresseanmälan (steg 1).
Intresseanmälan kan endast lämnas elektroniskt, via TendSign.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Koncessionen är uppdelad i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 92610000 Drift av idrottsanläggningar, 79993100 Tjänster för drift av anläggning, 92000000 Fritids-, kultur- och sporttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen