2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal för lyftkuddar
Beskrivning: Denna upphandling avser ramavtal för ett antal lyftkudde-set med tillbehör avsedda att användas vid exempelvis: • kriser • katastrofer • höjd beredskap • vid andra insatser i Sverige och eventuellt i EU samt övriga världen.
Intern identifierare: 25/216
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 42900000 Diverse allmänna maskiner och specialmaskiner
Ytterligare klassificering (cpv): 42000000 Industrimaskiner
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000