See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: VA-ledningsarbeten
Beskrivning: MittSverige Vatten & Avfall AB genomför på uppdrag av ägarbolagen Sundsvall Vatten AB, Timrå Vatten AB och Nordanstig Vatten AB upphandling av ramavtal för VA-ledningsarbeten inom Sundsvalls-, Timrå- och Nordanstigs kommuner. Med VA-ledningsarbeten avses anläggningsarbeten för vatten- och avloppsledningar för driftprojekt, nyinvesteringar och reinvesteringar.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45231300 Anläggningsarbete för vatten- och avloppsledningar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Delområde 1
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101067:Lot:1
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Delområde 2
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101067:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Delområde 3
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101067:Lot:3