694561-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Kläder, skor, väskor och tillbehör – Framework agreement Textile insignias
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelFramework agreement Textile insignias
BeskrivningFMV has been given the task of procuring a new Framework agreement of Textile insignias to SwAF. Included in the procurement are woven and embroidered insignias divided in to 34 price groups. The insignias are part of uniforms worn by personal in the Swedish Armed Forces when they represent Sweden, both at home and abroad.
Intern identifierare23FMVU10084
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 18000000 Kläder, skor, väskor och tillbehör
Ytterligare klassificering (cpv): 18400000 Specialkläder och tillbehör, 18450000 Fästen och spännen till kläder, 18451000 Knappar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareFramework agreement Textile insignias