694563-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Innovationsledare Ny innovativ mat
Referensnummer: Ä 2022-5761
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
I uppdraget ingår att leda och facilitera ett konkret test av ett lösningsförslag för innovativa arbetssätt på myndigheter, utvecklade regelverk och ändamålsenlig tillämpning, för främjandet av ny innovativ mat. Anbudsgivaren ska designa, processleda och utvärdera alla delar av denna prototyp, i skarpt läge gentemot innovatörer, där vi också utforskar aspekter kopplat till myndighetssamverkan och innovativa arbetssätt.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 1 700 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Innovationsledning.