See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Grafisk formgivning och produktion
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för grafisk formgivning och produktion i enlighet med vad som beskrivs i upphandlingsdokumenten. Riksgälden ser ett ökat behov av kommunikationstjänster i och med att vi blir allt mer digitaliserade. Det kan handla om att stödja i ett större uppdrag från ax till limpa eller ge stöd i en specifik del inom kommunikation formgivning och produktion. Våra värdeord är professionell, öppen och trygg vilket också ska prägla vår kommunikation. Riksgälden har flera olika uppdrag vilket innebär att en sammanhållen kommunikation och visuell identitet är viktigt för att uppfattas som en myndighet. Riksgälden utför sina uppdrag på ett effektivt sätt och är en tydlig myndighet som är tillgänglig och trygg. Upphandlingen omfattar framför allt tjänster inom grafisk formgivning och produktion men även andra typer av kommunikationstjänster.
Intern identifierare: RG 2024/833
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79822500 Grafisk formgivning
Ytterligare klassificering (cpv): 92111200 Produktion av reklam-, propaganda-, och informationsfilm samt videoproduktion
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Administrativa villkor
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för grafisk formgivning och produktion i enlighet med vad som beskrivs i upphandlingsdokumenten. Riksgälden ser ett ökat behov av kommunikationstjänster i och med att vi blir allt mer digitaliserade. Det kan handla om att stödja i ett större uppdrag från ax till limpa eller ge stöd i en specifik del inom kommunikation formgivning och produktion. Våra värdeord är professionell, öppen och trygg vilket också ska prägla vår kommunikation. Riksgälden har flera olika uppdrag vilket innebär att en sammanhållen kommunikation och visuell identitet är viktigt för att uppfattas som en myndighet. Riksgälden utför sina uppdrag på ett effektivt sätt och är en tydlig myndighet som är tillgänglig och trygg. Upphandlingen omfattar framför allt tjänster inom grafisk formgivning och produktion men även andra typer av kommunikationstjänster. Ofta rör det sig om tjänster som ska utföras med kort framförhållning och med kort produktionstid, ibland parallella uppdrag
Intern identifierare: RG 2024/833-675ffa30cb2b102375279b81
Mängd: 2 500 000
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Krav på leverantören
Beskrivning: Anbudsgivare kan välja att använda denna del eller använda ESPD-formuläret för att besvara krav som rör leverantören. Denna del är obligatorisk för anbudsgivare att välja om man inte använder sig av ESPD-formuläret.
Intern identifierare: RG 2024/833-675ffa30cb2b102375279b84
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Krav på varan/tjänsten
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för grafisk formgivning och produktion i enlighet med vad som beskrivs i upphandlingsdokumenten. Riksgälden ser ett ökat behov av kommunikationstjänster i och med att vi blir allt mer digitaliserade. Det kan handla om att stödja i ett större uppdrag från ax till limpa eller ge stöd i en specifik del inom kommunikation formgivning och produktion. Våra värdeord är professionell, öppen och trygg vilket också ska prägla vår kommunikation. Riksgälden har flera olika uppdrag vilket innebär att en sammanhållen kommunikation och visuell identitet är viktigt för att uppfattas som en myndighet. Riksgälden utför sina uppdrag på ett effektivt sätt och är en tydlig myndighet som är tillgänglig och trygg. Upphandlingen omfattar framför allt tjänster inom grafisk formgivning och produktion men även andra typer av kommunikationstjänster. Ofta rör det sig om tjänster som ska utföras med kort framförhållning och med kort produktionstid, ibland parallella uppdrag.
Intern identifierare: RG 2024/833-675ffa30cb2b102375279b85