69473-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Städning – Lokalvård
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelLokalvård
BeskrivningUpphandlingen av lokalvård för att skapa en hållbar och hälsosam inomhusmiljö samtidigt som lokalerna vårdas för att undvika onödig slitage på ytskikt, inredning och utrustning. Denna upphandling omfattar: daglig städ trappstädning fönsterputs avfallshantering golvputsning/oljning uppföljning och påfyllning av förbrukningsmaterial.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90910000 Städning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:100634:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 90911300 Fönsterputsning