694730-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader för fritidsaktiviteter, idrott, kultur, inkvartering och restaurangverksamhet – Västergårdshallen, nytt gymnastikens hus
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelVästergårdshallen, nytt gymnastikens hus
BeskrivningTillbyggnad för gymnastik, vilket omfattar en del ombyggnad i befintlig idrottshall
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45212000 Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader för fritidsaktiviteter, idrott, kultur, inkvartering och restaurangverksamhet
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareVästergårdshallen, nytt gymnastikens hus