69474-2019 - ResultatSverige-Nyköping: Flygplan och rymdfarkoster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Två Cessna (flygplan) till Flygteknik Technical Trainings
Referensnummer: KK18/790
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34700000 Flygplan och rymdfarkoster
II.1.4.
Kort beskrivning
Två flygplan av typen Cessna C550 Citation II. Flygplanen ska vara kompletta med motorer och minst ett ska levereras i luftvärdigt skick.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34700000 Flygplan och rymdfarkoster, 34710000 Helikoptrar, flygplan, rymdfarkoster och andra motordrivna luftfartyg
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen