694842-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Medicinska förbrukningsartiklar – Sjukvårdsprodukter
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Sjukvårdsprodukter
Beskrivning: Upphandling av förbrukningsartiklar sjukvårdsprodukter, främst operation. Ej Anestesi och IVA-produkter. Innehåller artiklar som engångsskalpeller, nålelektroder, röstventilsartiklar, preparatpåsar, proktoskop, rektoskop, ringkyrett, sugslangar, sugset, matsonder, Vessel loop, öronsug, dränset, identitetsband.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Allmänna avtalsvillkor