See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av säkerhetstjänst, larm och bevakningstjänster
Beskrivning: Den huvudsakliga leveransen av bevakningstjänster avser larmcentral, hantering av felanmälningar från kunder, rondering utförd av väktare med bil (inre och yttre rondering), låsning, utryckning, fast bevakning av väktare, samt helhetslösningar för skyddsvaktstjänster.
Intern identifierare: UH 24-31
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79710000 Säkerhetstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 79711000 Larmövervakningstjänster, 79713000 Vakttjänster, 79714000 Övervakningstjänster, 79715000 Patrullering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: MASTERMALL NY
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Generella krav (1) (1)
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Generella krav