695035-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd – verksamhetssystem till utbildningskontoret
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: verksamhetssystem till utbildningskontoret
Beskrivning: Verksamhetssystem för kommunens förskolor, grundskolor, gymnasieutbildningar och kommunal vuxenutbildning
Intern identifierare: UN 23/0382
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 72250000 System- och stödtjänster, 72510000 Administrativa tjänster för datorer
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: verksamhetssystem till Vuxenutbildning
Intern identifierare: verksamhetssystem till utbildningskontoret
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Förlängning med upp till 6 år