See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Sanering, besiktning och provtagning
Beskrivning: Upphandlingen omfattar sanering av skadliga ämnen som finns i konstruktion eller uppstått efter t.ex. brand, provtagning/besiktning vid asbest misstanke, fukt, brand eller liknande. Sanering i ventilationssystem, efter utsläpp eller liknande.
Intern identifierare: 25-03015
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 45262660 Asbestsaneringsarbete, 90722200 Miljösanering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000