2. Förfarande
Förfarande
Titel: Behandling av hårdplast (s k kommunplast)
Beskrivning: Gästrike återvinnare upphandlar mottagande och omhändertagande av s k hårdplast från ÅVC:erna Gävle och Sandviken. Volymen idag beräknas till ca 300-500 ton/år. Med s k hårdplast avses: - pulkor - plastmöbler (som stolar och bord) - leksaker - hinkar - trädgårdsmöbler
Intern identifierare: 51018
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90510000 Avfallshantering
Ytterligare klassificering (cpv): 90500000 Avfallstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Behandling av hårdplast (s k kommunplast)