695194-2025 - Resultat
Sverige – Anläggningsarbete – Ramavtal gräv – Projekt 2.0
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal gräv – Projekt 2.0
BeskrivningBeställaren avser att upphandla ramavtal för grävtjänster för projektuppdrag. Ramavtalet omfattar grävtjänster, maskiner inklusive förare för förläggning av el och fiber och närliggande uppdrag. Med projekt avses uppdrag som beräknas ta längre tid än två veckor och/eller överstiga 500 000 kr. Beställaren avser att teckna avtal med upp till fem (5) entreprenör.
Intern identifierare25/3
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000