2. Förfarande
Förfarande
Titel: Suturer och staples
Beskrivning: Region Värmland upphandlar ramvtal för suturer och staplingsprodukter. Upphandlingen är indelad i tre delområden; Suturer, Laparoskopiska staples och Öppna staples.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Suturer
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102957:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar, 33141100 Förbandsartiklar; clips, suturer och ligaturer, 33141120 Clips, suturer och ligaturer, 33141121 Kirurgiska suturer
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Laparoskopiska staples
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102957:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Öppna staples
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102957:Lot:3