695371-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Medicinska hjälpmedel – Läskameror
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelLäskameror
BeskrivningUpphandling av läskameror till, - Region Västerbotten - Region Norrbotten - Region Västernorrland - Region Jämtland Härjedalen ISO-NR: 220318 Flera anbud kan komma att antas inom varje del (produktområde) Anbudsprover ska tillhandahållas utan kostnad för bedömning. Prover märkta Läskameror HSN/1751/2023 ska vara nedanstående adress tillhanda senast under Vecka 3 2024. Region Jämtland Härjedalen ”FU Syncentralen” Förrådet, Göviken 831 83 Östersund OBS, utvärderingen är planerad till vecka 4 2024 så det är av yttersta vikt att anbudsproverna finns på plats hos oss på nedan angivna adress i god tid innan dess. Proverna ska även vara tydligt märkta med: · anbudsgivarens namn · positionsnummer enligt anbudsspecifikationen · anbudsgivarens artikelnummer.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33196000 Medicinska hjälpmedel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelLäskamera stationär, färg HD
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:90940:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 33196100 Hjälpmedel för äldre personer, 33196200 Hjälpmedel för funktionshindrade personer, 38624000 Synhjälpmedel
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelBärbart/portabelt system med 13"-15" bildskärm
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:90940:Lot:2
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelBärbart/portabelt system med 15,5-18" bildskärm samt läsbord
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:90940:Lot:3
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelElektroniskt förstoringsglas, handhållet. 5,5" skärm
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:90940:Lot:4
Del (anbudsområde)LOT-0005
TitelElektroniskt förstoringsglas, handhållet. 7,5" skärm
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:90940:Lot:5
Del (anbudsområde)LOT-0006
TitelElektroniskt förstoringsglas, handhållet. 10,5" skärm
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:90940:Lot:6
Del (anbudsområde)LOT-0007
TitelElektroniskt förstoringsglas, handhållet. 12,5" skärm, f. skrivning
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:90940:Lot:7
Del (anbudsområde)LOT-0008
TitelElektroniskt förstoringsglas, handhållet. 13,1"-->15" skärm
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:90940:Lot:8