See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tumba Port nyproduktion -24
Beskrivning: Nyproduktion bostäder på totalentreprenad. Entreprenaden omfattar utredning, projektering och utförande av nya bostäder enligt handlingar. Projektet skall uppfylla Miljöbyggnad Silver i enlighet med förfrågningsunderlaget.
Intern identifierare: 24/0074
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45262600 Diverse entreprenader inom särskilda fackområden
Ytterligare klassificering (cpv): 45100000 Förberedande anläggningsarbeten, 45211000 Anläggningsarbeten för flerfamiljshus, 45211100 Bygg- och anläggningsarbeten för bostäder, 45211340 Byggnation av flerfamiljshus
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Tumba Port nyproduktion -24