695423-2022 - ResultatSverige-Älmhult: Lastbilar med flak och tipptruckar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lastväxlare med tankflak och tillhörande tjänster och material
Referensnummer: 21/32
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34134000 Lastbilar med flak och tipptruckar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar en lastväxlare med tankflak och tillhörande tjänster och material och inbyte av kommunens befintliga tankbil.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34134100 Lastbilar med flak, 34140000 Tyngre motorfordon, 50114000 Reparation och underhåll av lastbilar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen