Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drift och skötsel Strömsund
Referensnummer: RS/680/2022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 98341130 Fastighetsskötsel
II.1.4.
Kort beskrivning
Drift, tillsyn, skötsel och avhjälpande underhåll av regionens såväl ägda som hyrda fastigheter och lokaler i Strömsund. Entreprenaden innefattar även beredskap och markskötsel.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 98341130 Fastighetsskötsel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Drift och skötselentreprenad av fastigheter och lokaler. Uppskattad volym för avtalsperioden 3 miljoner kr exkl.moms.