See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Förbrukningsmaterial och kemikalier för Rättsmedicinalverkets olika områden
Beskrivning: Rättsmedicinalverket har behov att upphandla avtal avseende kemikalier och förbrukningsvaror till sin kärnverksamhet.
Intern identifierare: X24-90453
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Obligatoriska krav oavsett delområden
Beskrivning: Enligt upphandlingsdokument
Huvudklassificering (cpv): 24000000 Kemiska produkter
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Formalia
Beskrivning: Upphandling av ramavtal för kemikalier och förbrukningsmaterial.
Ytterligare klassificering (cpv): 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: DELOMRÅDE 1 skyddsprodukter
Huvudklassificering (cpv): 18400000 Specialkläder och tillbehör
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: DELOMRÅDE 2 glasartiklar
Beskrivning: Upphandling av ramavtal för kemikalier och förbrukningsmaterial
Huvudklassificering (cpv): 14820000 Glas
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Formalia (1)
Beskrivning: Upphandling av ramavtal för kemikalier och förbrukningsartiklar
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Ytterligare klassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: DELOMRÅDE 3 Pipetter
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: DELOMRÅDE 4 Plastprodukter
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: DELOMRÅDE 5 Lab/analys
Beskrivning: Upphandling av ramavtal kemikalier och förbrukningsmaterial
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: DELOMRÅDE 6 Kemikalier
Del (anbudsområde): LOT-0010
Titel: DELOMRÅDE 7 Kemikalier specialiserade för histopatologi
Del (anbudsområde): LOT-0011
Titel: DELOMRÅDE 8 enkelhet i beställning