See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Konsulttjänster inom VA-, mark- och gatuteknikområdet
Beskrivning: Norra Västmanlands Kommunalteknikförbund avser att upphandla ett ramavtal för konsulttjänster inom VA-, mark- och gatuteknikområdet.
Intern identifierare: 2024/00217
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71300000 Ingenjörstjänster, 71311000 Konsulttjänster för väg- och vattenbyggnad, 71313000 Miljötekniska konsulttjänster, 71356000 Tekniska tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Upphandlingsföreskrifter
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Kravspecifikation
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Uteslutning och kvalificering av leverantör
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: MALL-Avtal
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Kontaktuppgifter