695607-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – Teknisk konsult Huvudbesiktningsman och besiktnings-grupp
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTeknisk konsult Huvudbesiktningsman och besiktnings-grupp
BeskrivningUpphandling av ramavtal huvudbesiktningsmän. Avtal tecknas med en (1) leverantör.
Intern identifierareSKAB2024-000150
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71315400 Byggnadsinspektion, 71630000 Teknisk besiktning och provning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareTeknisk konsult Huvudbesiktningsman och besiktnings-grupp