2. Förfarande
Förfarande
Titel: Beläggningsarbeten och anläggningsarbeten i Hallsbergs kommun
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för material, resurser, fräsning, asfaltsbeläggningar, väg- och ytmarkering, anläggningsarbeten samt anslutande tjänster.
Intern identifierare: 23/UH/23
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Ytterligare om kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 45233140 Vägarbeten, 45233222 Vägbeläggningsarbeten, 45233228 Ytbeläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Beläggningsarbeten och anläggningsarbeten