695697-2026 - Resultat
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – Stabsansvarig projekt Årstafältet/Östberga och Söderstaden
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Stabsansvarig projekt Årstafältet/Östberga och Söderstaden
Beskrivning: Uppdraget avser konsultuppdrag som stabsansvarig inom projekt Årstafältet/Östberga och Söderstaden.
Intern identifierare: E2026-01532
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Stabsansvarig projekt Årstafältet/Östberga och Söderstaden