2. Förfarande
Förfarande
Titel: Klottersanering innerstaden
Beskrivning: Uppdraget omfattar huvudsakligen klottersanering, klotterskydd, högtryckstvätt, borttagande av affischer, klisterlappar, målning, blästring och liknande av konstruktioner samt andra anläggningar/anordningar t.ex. trafiksignalanläggningar, belysningsanläggningar, vägmärken och gatumöbler inom offentlig plats (d.v.s. gata, torg och park).
Intern identifierare: T2023-02725
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90690000 Klottersanering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Klottersanering innerstaden