695826-2024 - Resultat
Sverige – Ingenjörstjänster – Ramavtal - Projektingenjör, kollektivtrafikutbyggnad
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal - Projektingenjör, kollektivtrafikutbyggnad
BeskrivningRamavtalet avser avrop av en projektingenjör för att stötta trafikkontorets projektledare i projekten gällande kollektivtrafikutbyggnaden.
Intern identifierareT2024-02392
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71300000 Ingenjörstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71311210 Konsulttjänster för vägar, 71311230 Järnvägsingenjörstjänster, 71311300 Konsulttjänster för infrastruktur, 72224000 Konsulttjänster för projektledning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareRamavtal - Projektingenjör, kollektivtrafikutbyggnad