2. Förfarande
Förfarande
Titel: Elevregister
Beskrivning: Upphandlingen omfattar system avseende elevregister för förskolan, grundskolan, gymnasiet och vuxenutbildningen i Klippans Kommun.
Intern identifierare: TBD
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 48219300 Programvara för administration
Ytterligare klassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem, 48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer, 48445000 Programvara för kundhantering, 48450000 Programvara för tidsredovisning eller personal, 48810000 Informationssystem, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000