69591-2023 - ResultatSverige-Eskilstuna: Reparation och underhåll av mät-, test- och kontrollapparater
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Service och köp av alkolås
Referensnummer: TK 22.096
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50410000 Reparation och underhåll av mät-, test- och kontrollapparater
II.1.4.
Kort beskrivning
Beskrivning av upphandlingen
Uppdraget avser service och underhåll av alkolås för Eskilstuna kommun, Eskilstuna kommunfastigheter AB och Eskilstuna Strängnäs energi och miljö AB. De tjänster som efterfrågas är service, demontering, montering, lagerföring och löpande underhåll av alkolåsen. Upphandlingen avser också köp av nya alkolås samt köp av munstycken till alkolås.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
38960000 Alkolås
II.2.4.