See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Arbetsstolar, Modulära sitsar och höj och sänkbara underreden
Beskrivning: Denna upphandling avser ramavtal på arbetsstolar, modulära sitsar, höj och sänkbara underreden, för succesiva avrop. Målsättningen är att köpa in varor/tjänster med god kvalitet på ett optimalt och kostnadseffektivt sätt. Upphandlingen sker i samverkan mellan regionerna Dalarna, Gävleborg, Sörmland, Uppsala, Värmland, Västmanland och Örebro län, kallad 7-klövern. 7-klövern samverkar för en bra och kostnadseffektiv hjälpmedelsutveckling i regionen bl.a. genom gemensamma upphandlingar.
Intern identifierare: UPPH2024-00386
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33196000 Medicinska hjälpmedel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Beskrivning: Denna upphandling avser ramavtal på arbetsstolar, sittsystem och underreden, för succesiva avrop. Målsättning är att köpa in varor/tjänster med god kvalitet på ett optimalt och kostnadseffektivt sätt. Upphandlingen sker i samverkan mellan regionerna Dalarna, Gävleborg, Sörmland, Uppsala, Värmland, Västmanland och Örebro län, kallad 7-klövern.7-klövern samverkar för en bra och kostnadseffektiv hjälpmedelsutveckling i regionen bl.a. genom gemensamma upphandlingar.
Intern identifierare: UPPH2024-00386-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Objekt 1 Ståstödsstol
Beskrivning: Objekt 1 Ståstödsstol
Intern identifierare: UPPH2024-00386-1
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Objekt 2 Arbetsstol högre brukarvikt
Beskrivning: Objekt 2 Arbetsstol högre brukarvikt
Intern identifierare: UPPH2024-00386-2
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Objekt 4 Arbetsstol "större"
Beskrivning: Objekt 4 Arbetsstol "större"
Intern identifierare: UPPH2024-00386-3
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Objekt 3 Arbetsstol "mindre"
Beskrivning: Objekt 3 Arbetsstol "mindre"
Intern identifierare: UPPH2024-00386-4
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Objekt 5 Modulära sitsar och höj och sänkbara underreden
Beskrivning: Objekt 5 Modulära sitsar och höj och sänkbara underreden
Intern identifierare: UPPH2024-00386-5
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Objekt 6 Abduceratsittande
Beskrivning: Objekt 6 Abduceratsittande
Intern identifierare: UPPH2024-00386-6