Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://upphandling.polisen.se/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Dynamiskt inköpssystem, DIS, avseende inköp av drivmedel i bulk
Referensnummer: A645.907/2022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 09000000 Petroleumprodukter, bränsle, elektricitet och andra energikällor
II.1.4.
Kort beskrivning
Polismyndigheten inbjuder leverantörer att deltaga i myndighetens Dynamiska inköpssystem, DIS, avseende inköp av drivmedel i bulk.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 1 456 476,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 09000000 Petroleumprodukter, bränsle, elektricitet och andra energikällor, 09135100 Eldningsolja
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen