2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tekniska konsulttjänster - Anläggning och deponier
Beskrivning: Merab upphandlar tekniska konsulter som ramavtal. Under kommande avtalsperiod kommer avrop beträffande tekniska konsulter inom miljöområdet kopplat till lakvattenhantering, grundvatten och recipient att göras. Ytterligare information om upphandlingsföremålet finns att tillgå i upphandlingsunderlaget med tillhörande handlingar.
Intern identifierare: 24/4
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000